Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Захист прав споживачів.

Кава. Задоволення чи ризик для здоров’я?

Еспресо, лате, арабіка – ці слова відомі практично кожній людині. Історія кави як напою налічує тисячі років. За статистикою, у світі щодня випивають 2,5 мільярда чашок кави. І майже стільки ж років люди сперечаються про її користь, шкоду і корисну дозу. Вчені стверджують, що користь кави однозначно перевищує шкоду – якщо, звичайно, не пити її літрами. Кава містить чимало корисних речовин: калій, магній, кальцій, фосфор, вітаміни, органічні кислоти і кофеїн. Кава має чимало інших корисних властивостей:  знижує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу при частому вживанні, нормалізує рівень цукру в крові;  на короткий час покращує пам'ять і уважність, підвищує настрій;  знижує ризик розвитку хвороб Альцгеймера і Паркінсона, деменції, раку молочної залози, цирозу печінки;  полегшує головний біль, ефективна при мігрені;  покращує спортивні результати.

12:27:48 25.01.2023

Педикульоз – це не тільки там, де брудно

Педикульоз (від латинського Pediculus – воша) – вошивість. Воші людини (платтяні, головні, лобкові) – специфічні паразити, які проводять все життя на людині, живляться тільки її кров’ю. Платтяні і головні воші є переносниками збудників висипного і зворотного тифів. Найбільшу епідемічну загрозу несуть платтяні воші. Воші, насмоктавшись крові, яка заражена збудниками висипного або зворотного тифів, здатні передавати збудників від хворої до здорової людини через 4-5 днів після зараження. Лобкова воша практично не має епідеміологічного значення, але так само, як і платтяні та головні воші, спричиняє людині неспокій, викликаючи свербіж. При сильних розчухуваннях можливі різні гнійничкові захворювання шкіри. Наявність вошей на людині, її білизні, одязі, і інших речах вказує на поганий санітарно – гігієнічний стан в родині чи колективі. Хоча є інформація про наявність педикульозу і серед людей, які дбають про гігієну. Головна воша зазвичай живе у волоссі голови, але при великій кількості може зустрічатися як на тілі людини, так і на білизні, одязі та верхньому одязі. Лобкова воша живе у волоссі на лобку, бровах та інших волосистих частинах тіла, міцно тримаючись на шкірі, у зв’язку з чим малорухома. Без господаря може жити не більше 12 годин. З метою попередження виникнення вошей та їх розповсюдження в сім’ї і колективі проводять гігієнічні заходи, які включають : -регулярне миття тіла не рідше 1 разу в 7-10 днів; -зміну натільної і постільної білизни в ці ж терміни або по мірі забруднення з наступним пранням; -регулярну стрижку і щоденне розчісування волосся голови; -систематичну чистку верхнього одягу, одягу, постільної білизни і охайне їх зберігання; -регулярне прибирання приміщень, утримання в чистоті предметів оточення. При виявленні вошей на будь-якій стадії розвитку (яйця, личинки, дорослої особини) необхідно негайно звернутися в медичний заклад (або до медичного працівника). Дезінсекційні заходи по боротьбі з вошами включають механічний, фізичний та хімічний методи боротьби і направлені на одночасне знищення вошей безпосередньо як на тілі людини, так і на її білизні, одязі та інших речах і предметах. При головному і лобковому педикульозі проводять обробку волосся голови і волосистих частин тіла інсектицидами (педикулоцидами) з подальшим миттям оброблених місць гарячою водою з використанням будь-якого миючого засобу. Механічний метод звільнення від вошей та їх яєць проводиться шляхом вичісування густим гребенем, обстригання або гоління. Волосся збирається на папір і спалюється.

12:27:25 25.01.2023

«Прихований голод» або проблема йододефіциту.

Йодний дефіцит – проблема, знайома практично всім країнам світу. Для відновлення йоду в організмі й запобігання викликаних ним захворювань, впроваджуються постійно діючі програми на державному рівні: обов’язкове йодування солі й використання її не тільки в домашніх умовах, але й у харчовій промисловості. Крім цього, обов’язковим є проведення регулярних обстежень щитоподібної залози, для якої йод є основою синтезу гормонів, у свою чергу, без яких неможливе нормальне функціонування організму. Україна входить до переліку країн із недостатнім споживанням йоду. А він необхідний людині протягом усього життя. Нестача йоду призводить до порушення функцій чи не найголовнішого органу у нашому організмі – щитоподібної залози.

12:25:45 25.01.2023

Пліснява та грибок на стінах – загроза для здоров’я людини

Пліснява  та грибки  на стінах, стелі, підвіконнях у виробничих, санітарно- побутових та інших допоміжних  приміщеннях на підприємствах, установах, організаціях – не тільки неприємне явище, але і пряма загроза для здоров’я працівників. Тому, плісняву та грибок необхідно видалити як можна скоріше. Найбільш розповсюдженими причинами появи плісняви та грибків є:  Промерзання зовнішніх стін.Причиною промерзання стін може бути порушення технологічного процесу при будівництві або утепленні стін. Тріщини та щілини також призводять до промерзання стін, утворення конденсату, і як наслідок, підвищеної вологості.  Погана вентиляція. Щільні пластикові вікна, відсутність системи кондиціонування, нерегулярне провітрювання – і в результаті по кутах стін розповзається грибок.  Ґрунтова вогкість.Через неправильне влаштування горизонтальної гідроізоляції цвіль може спостерігатися на стиках між підлогою та стінами.  Неполадки у водопроводі. При підтікаючих трубах цвіль дуже швидко поширюється.  Протікання даху.У суху погоду цей чинник може і не проявлятися, але при першому серйозному дощі з’являться широкі патьоки, які з часом стануть чорними. У зимову пору подібний витік в даху призведе ще до того, що замерзла вода залишиться в штукатурці.  Відсутнє або недостатнє опалення.Приміщення, яке не опалюється, відволожується і покривається пліснявою. Всі зазначені чинники  призводять до підвищеної вологості, яка створює сприятливе середовище  для появи плісняви та грибків на стелі, стінах. Грибок та пліснява виділяють в повітря  десятки та сотні спор. Саме вони є причиною розвитку цілого ряду захворювань:  алергія різних видів (в тому числі дерматози, які важко піддаються лікуванню;  астма;  хронічні захворювання дихальних шляхів;  головний біль, втома;  зниження імунітету

12:23:59 25.01.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора