До уваги потерпілих від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань!
???? Відповідно до частини третьої статті 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» Фонд соціального страхування України фінансує витрати на медичну та соціальну допомогу, у тому числі на санаторно-курортне лікування, якщо цю потребу визначено висновками медико-соціальної експертної комісії та індивідуальною програмою реабілітації особи з інвалідністю (у разі її складення).
????? Механізм забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням передбачений Порядком відшкодування витрат за надані послуги санаторно- курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, затвердженим постановою правління Фонду від 24.05.2017 № 33 (зі змінами).
Згідно з пунктом 9 Порядку № 33 для взяття на облік (за санаторно-курортною путівкою) потерпілі подають до органів Фонду:
? заяву за формою, встановленою виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України;
? висновок МСЕК про потребу потерпілого в санаторно-курортному лікуванні та про потребу у супроводі (якщо таку потребу визначено);
? довідку для одержання путівки на санаторно-курортне лікування за формою № 070/о;
? індивідуальну програму реабілітації особи з інвалідністю (за наявності);
? копію паспорта потерпілого та особи, яка супроводжує потерпілого, якому за висновком МСЕК визначено потребу в супроводі.
?? Під час подання копій документів, передбачених цим пунктом, пред'являються оригінали зазначених документів.
?? Органи Фонду за наявності документів, передбачених пунктом 9 цього Порядку, здійснюють реєстрацію заяв та ведуть облік потерпілих, яким МСЕК визначив потребу у санаторно-курортному лікуванні, відповідно до профілю захворювання, у порядку черговості подання заяв.
?? Датою взяття на облік потерпілих вважається дата подання заяви. Забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих, які перебувають на обліку, у поточному році здійснюється в межах запланованої у попередньому році кількості осіб, що надали відповідні заяви на поточний рік, та в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду, кошторисів відповідних Органів Фонду і фінансових можливостей Фонду на ці цілі.
?? Орган Фонду на підставі документів, зазначених в пункті 9 Порядку, погоджує із санаторно-курортним закладом прийняття потерпілого на санаторно-курортне лікування та повідомляє заклад про граничний розмір витрат для відповідної категорії потерпілого та супроводжуючої особи (за наявності).
?? Орган Фонду у разі отримання від санаторно-курортного закладу відмови щодо прийняття потерпілого відповідної категорії та супроводжуючої особи (за наявності) для забезпечення санаторно-курортним лікуванням інформує про це потерпілого, і пропонує вибрати інший заклад.
?? У разі самостійного придбання потерпілим путівки за профілем
відповідно до наслідків виробничої травми чи професійного
захворювання згідно з довідкою за формою N 070/о ( va302282-99 )
до санаторію, з яким не укладено договір її вартість компенсується
робочими органами виконавчої дирекції Фонду у розмірі не більше
вартості путівок у санаторії відповідного профілю, з якими
робочими органами виконавчої дирекції Фонду укладено договори, за умови перебування потерпілого на обліку для санаторно-курортного лікування та за наявності документів, що підтверджують сплату вартості путівки (прибутковий касовий ордер або розрахунково-касовий чек), та відповідно заповненого зворотного талона до придбаної путівки. { Абзац другий пункту глави 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань N 40 ( z0120-13 ) від 25.12.2012 }