Вплив наслідків пандемії COVID-19 на права людини. Публікація «Вплив наслідків пандемії COVID-19 на права дитини» готується у співпраці із Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в рамках регулярного моніторингу додержання п

Дата: 09.12.2021 15:15

Фото без описуФото без опису

Звіт підготовлено на підставі даних Секретаріату Уповноваженого Верховноі? Ради Украі?ни з прав людини, Міністерства соціальноі? політики Украі?ни, Міністерства охорони здоров’я Украі?ни, Державноі? служби якості освіти Украі?ни, Центру громадського здоров’я Украі?ни, Державноі? служби статистики Украі?ни тощо.

Аналіз впливу пандеміі? COVID-19 на додержання прав дитини викладено відповідно до Конвенціі? ООН про права дитини за такими ключовими напрямами: право на здоров’я та добробут; право на освіту, культуру та відпочинок; право на захист, сім’ю та альтернативнии? догляд; право на безпеку та чисте навколишнє середовище.

ЗАУВАЖЕННЯ. Дані за роки наведені без урахування тимчасово окупованоі? територіі? Автономноі? Республіки Крим, м. Севастополя та окремих раи?онів Донецькоі? та Луганськоі? областеи?.

Фото без описуСтаном на 19.10.2021: Загалом у світі 241,1 млн людеи? захворіли від початку пан- деміі?, більше 4,9 млн померли, маи?же 219,7 млн вилікувалися. За даними статистич- ного ресурсу Worldometers, за кількістю нових випадків COVID-19 Украі?на посіла 9 місце у світі та 4 – серед краі?н Європи, а за кількістю добових летальних випадків на 100 тисяч населення Украі?на на 3 місці у світі та на 2 – в Європі1.

Фото без описуПраво на здоров’я: В Украі?ні погіршується статистика захворюваності дітеи? на ко- ронавірус (Рис. 1). Зокрема, різко збільшилась кількість випадків зараження дитячого населення штамом «Дельта». Дании? штам поширюється щонаи?менше вдвічі швидше, а хворі частіше потребують лікування в палатах інтенсивноі? терапіі?.