Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

На Прикарпатті фахівці продовжують реєструвати сказ.

Дата: 26.01.2022 15:24
Кількість переглядів: 655

Фото без опису

В ході проведення заходів з ліквідації сказу відповідно до випадку, що мав місце  01.01.2022  р. в Коломийському районі Івано-Франківської області, здійснено діагностичний відстріл лисиць (4 голови) на території мисливських угідь смт.Отинія,  с.Товмачик, с.Іванівці, с.Мишин.

Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби відповідно результатів лабораторних досліджень методом люмінесцентної мікроскопії (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 20.01.2022 р. № 000065 п.м./22) встановлено сказ лисиць відстріляних на території мисливських угідь с. Товмачик, с. Іванівці Коломийської ОТГ та с. Мишин Нижньовербізької ОТГ Коломийського району Івано-Франківської області.

Відповідно тривають заходи з ліквідації сказу.

Також, Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ лисиці на території мисливського угіддя урочище «Валиска» УТМР «Княжа фауна» с. Кукільники Більшівецької ОТГ Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії (звіти про результати дослідження патологічного матеріалу від 20.01.2022 р. № 000070 п.м./22).

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучною територію мисливських угідь урочища «Валиска» с. Кукільники Більшівецької ОТГ Івано-Франківського району Івано-Франківської області, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу.

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

 

ДО УВАГИ ВЛАСНИКІВ ДОМАШНІХ ТВАРИН

Для запобігання виникнення сказу потрібно регулярно (щороку) проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися клінічні ознаки захворювання, інформувати службу ветеринарної медицини, або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу. 

У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів, з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора