Щодо епідеміологічної ситуації з гострих респіраторних вірусних інфекцій, в т.ч. СОVID-19, в Єзупільській громаді. В нашій громаді захворюваність СОVID-19 перевищує середньообласні показники (1043,1) і становить 3208,7 на 100 тис. населення.

Дата: 04.02.2022 13:53

Богородчанський відділ  "Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України інформує:

щоденно в Україні зростає кількість нових випадків  COVID-19. Станом на 04 лютого за останню добу зареєстровано 43778 хворих, госпіталізовано 4328 осіб, летальних випадків – 174. В Івано-Франківській області від першого тижня року фіксується зростання захворюваності. За критеріями оцінки епідситуації  рішенням Державної комісії з ТЕБ і НС з 24 січня в області  встановлено червоний рівень епіднебезпеки.

Протягом 4 тижня 2022 року спостерігається зростання захворюваності  на 8,3% (14270 випадків захворювання проти 13172 за попередній тиждень) і продовжується на цьому тижні. За останній тиждень в області захворіло 1212 дітей (проти 1198 за попередній тиждень) – захворюваність  серед  дітей  зросла на 1,17%. За попередню добу (03 лютого) в області виявлено 1959 випадків СОVID-19, померло – 10 осіб, захворіло дітей – 134.

Відомо, що в Івано-Франківській області зафіксовані випадки штаму "Омікрон". Цей штам вірусу є дуже заразним та поширюється швидше, ніж "Дельта".

В більшості територіальних громад спостерігаємо зростання кількості гострих респіраторних вірусних інфекцій, в т.ч. СОVID-19. По Єзупільській ТГ захворюваність СОVID-19 перевищує середньообласні показники (1043,1) і становить 3208,7 на 100 тис. населення. Кількість випадків за останній 4  тиждень зросла на 39,9 % (242 випадки проти 173). Станом на 04.02 від початку пандемії  в Єзупільській  громаді підверджено 1359 випадків, 13 летальних, за останню добу – 19. Максимум випадків зафіксовано в ТГ 28.01 – 102. Від початку року підтверджено СОVID-19 у 56 дітей (0-17 років), найбільше у смт.Єзупіль – 27, с.Побережжя – 16.

За даними закладів охорони здоров’я громади кількість випадків ГРВІ зросла від 25 за 1 тиждень до 228 випадків (дітей до 17 років - 55) за 4 тиждень. Під симптомами ГРВІ часто може бути і СОVID-19, але не діагностований. Очевидно, що хворих дітей є більше, адже не всі звертаються за медичною допомогою. В організованих колективах зростає ризик поширення респіраторних вірусних інфекцій, в т.ч СОVID-19. Тим більше, що тільки одиниці серед дітей вакциновані проти СОVID-19 чи грипу.

На жаль, при такій кількості нових випадків працівникам відділу не вдається відстежити контактних осіб з хворими на СОVID-19, не завжди надходять екстрені повідомлення від закладів охорони здоров’я з вказанням місця роботи захворілого. Керівники закладів освіти несуть відповідальність за дотримання протиепідемічного режиму в установах, відповідно до вимог Постанови головного державного санітарного лікаря України від 06.09.2021р. № 10.

Враховуючи епідеміологічну ситуацію в області та в територіальній громаді з  ГРВІ і СОVID-19 та на виконання постанови КМУ 1236 (із змінами), рішення Державної та регіональної комісій з ТЕБ і НС (січень, 2022р.), Центр  рекомендує:

1. Вжити заходів щодо недопущення подальшого поширення на території Єзупільської ТГ гострих респіраторних вірусних інфекцій, в т.ч. СОVID-19.

2. Посилити контроль за дотриманням вимог червоного рівня епіднебезпеки на території населених пунктів, в т.ч. щодо самоізоляції хворих на амбулаторному лікуванні, контактних осіб, а також всіх з підозрою щодо СОVID-19 - до одержання результатів ПЛР-дослідження.

3. В громадських місцях (магазини, об’єкти громадського харчування, аптеки, адмінбудівлі та ін.) контролювати дотримання жителями маскового режиму, соціальної дистанції, а також забезпечити у вказаних об’єктах проведення вологого прибирання, обробку поверхонь  дезінфектантами, наявність антисептиків.

4. Активізувати роботу медпрацівників (моніторинг стану здоров’я хворих, контактних), депутатського корпусу щодо виявлення порушників карантинних вимог та інформувати про це відділення Національної поліції.

5. Посилити контроль за дотриманням перевізниками вимог щодо миття, дезінфекції громадського транспорту, використанням пасажирами захисних масок.

6. Активізувати роботу серед населення з метою широкого охоплення вакцинацією проти СОVID-19.

Дотримуйтесь карантинних вимог!!!

Подбайте про ВАКЦИНАЦІЮ для себе та своїх близьких, адже - це рятує життя кожного!!!

Бережіть себе та своїх рідних!