В Україні "Омікрон" набирає обертів.

Дата: 18.02.2022 10:22

Добовий показник захворюваності в Україні продовжує триматися на високому рівні. 17 лютого зареєстровано 33330 нових випадків COVID-19 (за минулу добу 31513 випадків), госпіталізовано 3284 особи, летальних випадків - 259. Минулої доби госпіталізовано – 3 640 осіб; летальних випадків – 310;  одужало – 27 684 особи.

За весь час пандемії в Україні:   захворіло – 4 637 260 осіб; одужало – 3 866 755 осіб;  летальних випадків – 103 824;

Станом на 17.02.2022 р. в Івано-Франківській області зареєстровано 757 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, летальних випадків – 12.

За минулу добу 16.02. в Івано-Франківській області було 542 нові випадки.

В Україні штам коронавірусу "Омікрон" набирає обертів, у найближчі два тижні очікується до 60 тисяч нових заражених на добу. За даними МОЗ, в інфікованих "Омікроном" найчастіше спостерігають:

• нежить (73%);
  • головний біль (67,5%);
  • втому (63,5);
  • чхання (60%);
  • біль у горлі (59,6%).

Попри те, що симптоми "Омікрону" здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров’я, госпіталізацію та летальні випадки.

Нетипові симптоми "Омікрону"

Дослідники і медики в усьому світі виявляють і некласичні симптоми нового варіанту інфекції та пояснюють це тим, що коронавірус проявляється у всіх по-різному.

За словами британського дослідника Тіма Спектора, штам "Омікрон" може бути небезпечним для кишківника. Крім того, якщо штам супроводжується гастроентерологічною симптоматикою, ПЛР-тест може не виявити наявність вірусу в організмі людини. Особливу увагу фахівець радить приділяти таким симптомам як нудота, діарея, біль у животі, здуття, та печія.

Також, за його словами, під час "Омікрону" деякі пацієнти мають проблеми із зором, у них виникає біль у вухах. Крім того, часто є біль у м'язах.

Про біль у вухах, як новий симптом "Омікрону", заявили й американські вчені. Втрата слуху у деяких пацієнтів була єдиною ознакою зараження коронавірусом. Тож вони радять тим, хто помітив у себе втрату слуху, запаморочення чи дзвін у вухах, не ігнорувати ці симптоми, а пройти тестування на коронавірус.

Серед інших нетипових ознак "Омікрону" фахівці спостерігають:

• частий головний біль;
  • "мозковий туман" (почуття розгубленості, забудькуватості, відсутності уваги та ясності розуму);
  • втрату апетиту;
  • підвищену температуру лише у половини хворих;
  • постійний кашель лише у 4 з 10 людей;
  • захриплість голосу;
  • закладеність носа;
  • кон'юнктивіт ("Рожеве око");
  • випадіння волосся;
  • зміну відчуття смаку і запаху, коли їжа пахне та смакує по-іншому, ніж зазвичай;
  • біль у попереку;
  • нічну пітливість;
  • Сонний параліч може бути тривожним побічним ефектом захворювання на "Омікрон". Його пов'язують зі стресом і тривогою, посттравматичним стресовим розладом, безсонням;
  • бліду шкіру через низький рівень кисню в крові;
  • потріскані губи;
  • шкірні висипи. Один може бути схожий на кропив'янку і з'являється на долонях і ступнях, інший висип більше схожий на пітницю, яка з'являється по всьому тілу, хоча частіше зустрічається на ліктях, колінах та тильній стороні кистей та стоп;
  • "коронавірусні пальці" - запалені пальці ніг, іноді з висипом, можуть боліти та свербіти, а також набрякати;
  • екзему на шиї та грудях. Зазвичай шкіра стає сухою, рожевого кольору і дуже свербить.

Як убезпечити себе?

Перше правило - дотримання карантинних заходів. Зокрема:

• носити маску;
  • обмежити відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрювати приміщення;
  • часто мити руки із милом;
  • не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
  • уникати обіймів, поцілунків та рукостискань.
  • утримуйтеся від подорожей;
  • уникайте великих скупчень людей

Дотримуйтесь основних принципів охорони здоров'я та допоможіть покласти край цій пандемії — де б ви не жили, зробіть щеплення або ревакцинацію якнайшвидше, особливо якщо живете в районі з низьким рівнем вакцинації.

Вакцинований – значить захищений!

Начальник Богородчанського відділу      Валентина ЛЕВИЦЬКА