Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Характеристика домогосподарств Івано-Франківщини.

Дата: 18.03.2022 14:14
Кількість переглядів: 209

Фото без опису

Головне управління статистики інформує. За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, у 2021 році на Прикарпатті налічувалося 445 тис. домогосподарств або 3% загальної кількості в Україні,            з них 54% домогосподарств проживають у сільській місцевості, решта – у міських поселеннях.

У середньому домогосподарство нашого краю складається з трьох осіб. Водночас 32% – це сім’ї з чотирьох та більше осіб, по 29% – родини, у складі яких три та дві особи відповідно. Кожне десяте домогосподарство – це одинаки.

У 48% сімей області зростають діти віком до 18 років. З їх числа 22% виховують дітей до трьох років. Одну дитину мають 77% сімей, двох дітей 22%, решта виховують трьох і більше дітей. Серед регіонів України Івано-Франківщина посідає п’яте місце як за часткою багаточисельних сімей (з чотирьох і більше осіб), так і за часткою домогосподарств з дітьми.

Три чверті домогосподарств області мають працюючих осіб у своєму складі, з них у 56% сімей працюють дві особи.

За останніми даними обстеження робочої сили, кожна десята особа нашого краю у віці 15–70 років зайнята виконанням домашніх (сімейних) обовязків.

Більшість домогосподарств (72%) області мешкають в індивідуальному будинку, 27% – в окремій квартирі. Майже все житло знаходиться у приватній власності. Помешкання 75% сімей збудоване до 90-х років, кожного четвертого домогосподарства – у роки незалежності України. Середній розмір загальної площі житла на одну особу склав 27 кв.м, житлової – 18 кв.м. Зручний доступ до громадського транспорту (на відстані не більше 500 м) мають 84% сімей. В цілому в області 46% домогосподарств задоволені своїми житловими умовами.

Три чверті домогосподарств нашого краю мають у користуванні земельні ділянки, 53% – утримують худобу, птицю, бджіл.

Як засвідчили останні результати обстеження, середньомісячні сукупні  ресурси одного домогосподарства області становили 16208 грн, а витрати – 13235 грн.

Основним джерелом наповнення сімейного бюджету домогосподарств нашого краю залишаються доходи від зайнятості, які складають 63% усіх надходжень. Частка пенсій, стипендій та соціальних допомог становить 17% сукупних ресурсів.

У структурі сукупних витрат домогосподарств 56% спрямовано на придбання продовольчих товарів та харчування поза домом, 24% – на купівлю непродовольчих товарів, 13% – на оплату послуг.

Серед регіонів країни Прикарпаття посідає четверте місце за розміром середньомісячних сукупних ресурсів та сукупних витрат одного домогосподарства.

 

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківськійобласті, 2022

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора