Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Якщо розбився ртутний термометр.

Дата: 21.04.2022 14:51
Кількість переглядів: 193

Фото без опису

Не піддавайтесь паніці, але знайте: ртуть - речовина 1-го класу небезпеки, особливо шкідливі її випари. У стандартному градуснику міститься до 5 г ртуті. Якщо термометр розбився в житловій кімнаті площею 12-18 кв.м., концентрація випарів ртуті через кілька годин перевищує гранично допустимі концентрації в 50-100 разів.

Перші ознаки отруєння ртуттю: головний біль, слабкість, апатія, запаморочення, починають тремтіти пальці рук, тремтять повіки і губи, з'являється металевий присмак у роті, набряклість та кровоточивість ясен, змінюється колір сечі, починається нудота і блювання, діарея, сльозяться очі. Отже, якщо ви розбили термометр місяць-два тому і належним чином не прибрали приміщення, при виникненні таких симптомів негайно звертайтесь  до лікаря!

Щоб попередити отруєння небезпечною  речовиною, вжийте заходів для прибирання ртуті:

  • виведіть з приміщення людей, в першу чергу дітей. Обмежте доступ  посторонніх осіб в приміщення (закрийте двері), зніміть взуття при виході із забрудненого приміщення, щоб не розносити  ртуть по суміжних кімнатах;
  • вимкніть всі нагрівальні прилади (чим нижча температура, тим повільніше випаровується ртуть);
  • для захисту органів дихання одягніть вологу марлеву пов’язку. Захистивши руки гумовими  рукавичками, обережно зметіть щіточкою дрібні кульки на лист паперу і помістіть у скляну банку з розчином (2 г перманганату калію на 1 л води) або з водою. Щоб зібрати всю ртуть, яка потрапила в щілини меблів чи підлоги, скористайтеся підручними засобами: медична груша з тонким наконечником, шприц, скотч;
  • провітріть приміщення після того, як зібрана ртуть ( не створюйте протяг, він може рознести ртуть, яка осяде на всіх предметах і одязі);
  • ні в якому разі не збирайте ртуть пилососом і не викидайте в контейнер з сміттям або каналізацію.

         Тепер, аби знешкодити всі, аж до найменшої частинки ртуті, потрібно здійснити хімічне очищення. Для цього використовуємо перманганат калію (марганцівку) та мильно-содовий розчин. Готуємо 0,2% водний розчин марганцівки (2 г на літру води) і ним за допомогою щітки обробляємо забруднену поверхню. Через 1 годину -  мильно-содовим розчином (40 г мила +50 г соди на 1 літру води ). Промийте марганцівкою і мильно-содовим розчином рукавички та взуття.

Зібравши всі відходи від термометра в герметичну тару, стійку до механічного, хімічного та термічного впливу, повідомте про це в районний відділ управління ДСНС України в області (тел.. 101).

За кваліфікованою допомогою щодо демеркуризації (видалення ртуті, очищення забрудненої площі) також потрібно звертатись до районного відділу управління ДСНС України в області.

Провести заміри наявності ртуті в повітрі приміщення можуть спеціалісти Богородчанського відділу ДУ «Івано-Франківський  обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» (тел..2-17-30). При виявленні ртуті в повітрі – заміри знову проводяться через 7 днів після повторної демеркуризації.

 

 

Лікар з загальної гігієни

Богородчанського відділу

ДУ «Івано-Франківський  ОЦКПХ  МОЗ »                                         Орест ГЛУШКО

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора