Обласна рада схвалила Регіональну програму інформатизації «Цифрове Прикарпаття» на 2022-2024 роки

Дата: 12.05.2022 14:16

Цифровізація, цифрова трансформація навіть у час війни є важливим напрямком роботи на Прикарпатті і державі загалом. Цифрові інструменти для більшості громадян стають нормою і звичайним явищем, а також дозволяють суттєво спростити взаємодію між органами влади, місцевого самоврядування і громадянами.

Метою даної програми є забезпечення підтримки та розвитку цифровізації та цифрових трансформацій в Івано-Франківській області. Програму розроблено за дорученням голови обласної військової адміністрації Світлани Онищук під керівництвом заступника голови з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Богдана Футерка.

Прийняття цієї програми дозволить Прикарпаттю успішно розвивати електронні сервіси та здійснювати цифровізацію громад, в яких можна швидко і зручно отримати будь-яку послугу онлайн, почати свою справу онлайн, спілкуватись з посадовцями, а також через інструменти е-демократії впливати на життя громад.

Серед пріоритетних сфер програми «Цифрове Прикарпаття»:

• відкритість та прозорості органів виконавчої влади та місцевого самоврядування;

• цифрова інфраструктура та доступ до мережі Інтернет;

• цифрова грамотність;

• інклюзія;

• Paperless.

Загалом програма містить 31 завдання. Загальний її бюджет на три роки складає 11,6 млн грн.

Серед завдань:

• розвиток електронного документообігу в органах виконавчої влади та органах місцевого самоврядування;

• запровадження геоінформаційної системи;

• розвиток системи надання електронних послуг;

• створення та підтримка комплексних систем захисту інформації у інформаційних системах;

• створення проектів зі створення інструментів (сервісів) із застосуванням відкритих даних.