Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Про оплату житлово-комунальних послуг в умовах воєнного стану.

Дата: 18.05.2022 11:02
Кількість переглядів: 162

Фото без опису

Останнім часом почастішали звернення споживачів до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області  з питаннями щодо оплати житлово-комунальних послуг під час воєнного стану. Тож як споживачеві сплачувати за житлово-комунальні послуги  у цей час?

24 лютого 2022 року Указом Президента України було введено воєнний стан на всій території України (Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» №2102-ІХ від 24.02.2022).

Листом №2024/02.0-7.1 від 28.02.2022 року Торгово-промислова палата України засвідчила форс-мажорною обставиною військову агресію РФ проти України, що стало підставою введення воєнного стану із 05:30 24.02.2022 року.

Крім того, Кабінетом міністрів України було прийнято Постанову від 05 березня 2022 р. № 206 про «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану».

Даною Постановою було вирішено, в умовах воєнного стану, до припинення чи скасування воєнного стану в Україні забороняється:

- нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

- припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

З аналізу даних нормативно-правових актів слідує, що у випадку, якщо ви не зможете виконувати зобов’язання з оплати житлово-комунальних послуг в період військового стану – неустойки (штрафи, пені), інфляційні нарахування, проценти річні не будуть нараховуватись, тобто після закінчення військового стану у вас буде існувати «чистий» борг, що буде складатись лише з самих нарахувань.

Чи можуть відключити комунальні послуги за несплату і як цьому протистояти?

При цьому, якщо Законом України «Про житлово-комунальні послуги» передбачено право обмеження споживачів у наданні послуг у випадку наявності заборгованості, то у відповідності до Постанови від 05 березня 2022 р. № 206 такі обмеження є неможливими, і навіть якщо ви не будете сплачувати за житлово-комунальні послуги в період військового стану – всі послуги будуть надаватись в повному обсязі.

Отже, з аналізу даних нормативно-правових актів слідує, що «форс-мажор» не звільняє від сплати за житлово-комунальні послуги, їх все одно потрібно буде сплатити. Виключення можуть бути лише на підставі нормативно-правових актів (постанов, рішень) про списання заборгованості, прийняття яких, наразі обговорюється щодо певних регіонів країни.

У разі порушення прав споживачів житлово–комунальних послуг, можна  звернутися із відповідною заявою до Головного управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за адресою: вул. Берегова, 24, м. Івано-Франківськ або надіслати заяву зручним способом: поштою, електронною поштою або через веб-сайт управління. Контактний телефон 0342-559617.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора