Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Як ужитися на одній території великій кількості людей.

Дата: 07.04.2022 10:45
Кількість переглядів: 185

Фото без опису

Сьогодні багато людей оселилися у своїх друзів, родичів або просто знайомих. Ще
більше — у центрах (пунктах) поселення в містах, селищах, де не проходять бойові дії.
Велике скупчення людей часто може призводити до конфліктних ситуацій, особливо через
те, що ми всі зараз перебуваємо в стресі та можемо переживати втрати.
Як організувати простір так, аби ужитися великій кількості людей на одній
території?

Ось кілька правил, які ви зможете адаптувати до тих умов, у яких зараз
опинилися.

 •  Дотримуйтеся розпорядку дня. Організуйте час так, щоби всі снідали, обідали та вечеряли в один час. Виходьте на прогулянки після прийому їжі, якщо це
  безпечно. Створіть маленькі ритуали, які будуть повторюватися щодня. Це допоможе й біологічному годиннику розуміти, що відбувається, і жителям однієї оселі спланувати день.
 • Визначте зони в оселі. Складіть правила щодо домашнього простору, щоб усі знали, що й де відбувається. Навіть якщо ви живете в однокімнатній квартирі, вам варто спробувати визначити зони «роботи», «відпочинку», «конфіденційності» та «взаємодії».
 • Коли ми всі перебуваємо в одному помешканні, важливо знайти можливість побути наодинці із собою. Зробіть невелику перерву і зробіть щось для себе — ведіть щоденник або дивіться серіал.
 • Допоможіть дітям адаптуватися. Важливо, щоби діти розуміли правила поведінки в оселі. Відповідальність батьків — донести ці правила та переконатися, що діти їх розуміють. Для дітей надзвичайно важливе дотримання режиму дня.
 • Говоріть про речі, які вас турбують. Не замовчуйте події, які відбуваються,особливо при дітях: їм важливо пояснити чому ви виїхали з дому, чому ви вимушені ночувати в незнайомому місці та що насправді відбувається. Проте піклуйтеся про те, щоб обговорення війни не перетворювалося на токсичну розмову.
 • Домовтеся про кодові слова або дії. Наприклад, слово «океан» може означати, що ви зараз хочете побути в тиші та просите залишитися наодинці. Або ж у вас
  облаштований так званий куточок інтроверта, де за замовчуванням можна посидіти й помовчати.
 • Ставтеся одне до одного з добротою. Незалежно від того, з ким ви ділитепростір, будь-які стосунки може покращити доброзичливість. Визнайте, що всі будуть відчувати певне напруження, але намагайтеся зберігати спокій та позитив: берегти психічне здоров’я також дуже важливо.

(З сайту Центру громадського здоров’я)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора