Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Харчові отруєння – замість відпочинку. Літо – сезон не тільки масових відпочинків, але і сезон кишкових інфекцій…

Дата: 11.07.2022 10:20
Кількість переглядів: 204

Фото без опису

Забезпечити збереження продуктів за 30-35 градусів у тіні непросто. Буває, не витримують навіть холодильники. Медичні установи фіксують дедалі більше харчових отруєнь. Фахівці кажуть, що люди отруюються м`ясом і рибою, а нерідко й випічкою (у якій використано заражені сальмонельозом яйця). Висока температура повітря створює сприятливі умови для хвороботворних бактерій.  Придбання у спеку продуктів на стихійних ринках, з рук у приватних осіб - ризиковано.

          У спеку термін зберігання продуктів скорочується у кілька разів: молоко на столі скисає за 2-3 години, котлети стають непридатними через 4-5, а свіжа риба без холодильника псується за 3-4 години. Термін придатності продуктів швидкого харчування ще коротший:  шаурма  і кури гриль – 1,5 години, біляші  та пиріжки з м`ясом – 1 година,  хот-доги – менше години. А сосиска в хот-дозі псується швидше, ніж навіть овочі з майонезом.

 

          Щоб уникнути революції у животі і не лікуватися замість відпочинку, дотримуйтесь простих правил:

 

 • Перед приготуванням їжі та перед її споживанням мийте руки з милом. Після відвідин туалету також!.
 • Не купуйте м`яса і молочних продуктів на стихійних ринках, з рук у приватних осіб – там все реалізується без ветеринарносанітарного контролю.
 • Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (ріки, озера, поверхневі води). Для цього підійде вода з централізованих джерел водопостачання чи бутильована – придбана у магазині.
 • Перевірте терміни придатності продуктів харчування перед тим, як їх споживати.
 • За найменших  сумнівів у якості продукту – відмовляйтесь від нього і без жалю викидайте!.  Організм – не смітник, пошкодуйте себе!.
 • Не їжте незнайомих ягід, грибів, трав чи інших рослин.
 • У туристичних мандрівках для миття посуду і рук використовуйте переварену воду. Харчуючись на пляжі, у лісі, дбайте, щоб продукти не контактували з грунтом чи піском.
 • Зберігайте продукти харчування тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у встановлені терміни.
 • Купуючи продукти у торгівельній мережі, споживачі мають право вимагати у продавця документи на підтвердження якості і безпеки реалізованої продукції.  Окрім цього,  якщо продавець подає вам хліб без рукавички, не соромлячись, зробіть йому зауваження!.
 • Вирішаючи у подорож, не беріть тих продуктів, які швидко псуються: ковбасних, молочних, кондитерських виробів, м`ясних салатів, паштетів та інших страв, що потребують охолодження при зберіганні.
 • На відпочинку уникайте багатокомпонентних страв, які не мають достатньої термічної обробки: паштетів, м`ясних салатів.

 

Подбайте про своє здоров’я !

 

 

 

Лікар з загальної гігієни                                       Орест ГЛУШКО.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора