Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Носійство кишкових інфекцій.

Дата: 07.07.2022 10:35
Кількість переглядів: 412

Фото без опису

З метою попередження та розповсюдження інфекційних захворювань серед населення  працівники крім обстежень лікарів-спеціалістів, клінічних досліджень проходять лабораторні дослідження на носійство  кишкових інфекцій, згідно наказу  №280 від 23.07.2002р.зі змінами внесеними наказами МОЗУ від 21.02.2013 №150, від 28.07.2014р.№527, від 11.11.2020 №2591, і постановою КМУ від 23.05.2001р№559  "Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних оглядів працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб" .

На жаль, у зв’язку з останніми подіями рівень проходжень медичних оглядів різко знизився, зокрема, лабораторних обстежень  на дез.групу. А це дуже важливо! Оскільки  інфекційна  захворюваність постійно зростає. Так за 6 місяців 2022р. в Івано-Франківському районі зафіксовано 47 гастроентероколітів, 1 сальмонельоз, 1 дизентерію. Причиною гастроентероколітів встановленої етіології стали Enterobacter- у 5 випадках, Klebsiella- у 2 випадках, Serratia- у 2 випадках  , Escherichia- у 2 випдках. Дані збудники відносяться до умовно-патогенної флори, але їх роль  значно зросла впродовж останніх років.

Крім того, після клінічного одужання від інфекційного захворювання може зберігатися носійство збудників інфекції. Отже, джерелом інфекції може бути хвора людина з клінічними проявами інфекції або здоровий „носій”. Зазвичай носійство збудників інфекції реконвалесцентами досить швидко припиняється в результаті наростання імунітету і активації інших захисних систем організму. Разом з тим носійство збудників деяких хвороб може розтягнутися на довгі роки і навіть на все життя, як це трапляється з тими ,що перенесли черевний тиф. Носії становлять  епідеміологічну небезпеку, оскільки не знають про виділення ними мікробів, вони ведуть активний спосіб життя, при цьому контактують зі здоровими людьми, займаються готуванням страв, будучи хворими працюють на об’єктах громадського харчування, на підприємствах, що займаються виготовленням продуктів харчування та можуть стати мимовільним джерелом зараження оточуючих , а іноді і джерелом епідемій.

  Тривале носійство інфекцій часто підтримується супутніми захворюваннями. Так коліт,холецистит,гельмінтози і дисбактеріоз частіше зустрічаються при кишкових інфекціях.

      Виявлений хворий (бактеріоносій) направляється на лікування до лікувально-профілактичного закладу за місцем проживання при наявності таких захворювань та/або бактеріоносійства:

  • черевного тифу;
  • паратифів
  • сальмонельозу;
  • дизентерії

У разі повного одужання і закінчення медогляду працівник може бути допущений до роботи.

   Бактеріоносії  умовно-патогенної флори не підлягають відстороненню від роботи та обов’язковій санації, тому лікування лежить на совісті самих носіїв.

У Богородчанському відділі ДУ ”Івано - Франківський ОЦКПХ МОЗ” можна пройти як профілактичне обстеження та носійство , так і з діагностичною метою на наявність збудників кишкових інфекцій.

        -профілактичне дослідження на носійство збудників кишкових інфекцій-231.72грн

-визначення в біологічному матеріалі збудників інфекційних хвороб-63.55грн

-ідентифікація мікроорганізмів родини Enterobacteriaceae-196.30грн

-визначення чутливості культур мікроорганізмів до антибіотиків-90.13грн

 Ціни вказані без ПДВ.

 

Завжди будьте пильними до свого здоров’я!

 

                                                              

 

                                                              Бактеріолог мікробіологічної лабораторії

                                                              СКРИПНИК-ПЕТРУНИШИН  Л.В.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора