ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ! Правила поведінки під час грози!

Дата: 23.06.2022 10:26

Гроза - атмосферне явище, при якому в потужних купчасто-дощових хмарах і між хмарами і землею виникають сильні електричні розряди - блискавки, що супроводжуються громом. Як правило, при грозі випадають інтенсивні зливові опади, інколи град, і спостерігається посилення вітру, часто до шквалу.     Блискавка - гігантський електричний іскровий розряд в атмосфері, що виявляється зазвичай яскравим спалахом світла і супроводжуючим її громом.

Чого не слід робити:

- ховатися під високими деревами (особливо тими, що стоять окремо, адже блискавка може вдарити у найвище місце). Найбільш небезпечні дерева – це дуб, тополя, ялина, сосна. Рідко блискавка б’є в березу і клен, майже ніколи - у чагарник;

- стояти прямо на відкритому просторі, (блискавка б’є в найвищу точку на місцевості);

- лягати на землю (таким чином ви підставите все тіло під удар блискавки), краще присісти навпочіпки в суху яму чи траншею, обхопивши ноги руками;

- бігти, їхати на велосипеді, купатися;

- перебувати поруч з металевими предметами, торкатися металевих споруджень, дротяної огорожі, тримати в руках довгі чи металеві предмети, (вудки, парасольки);

- стояти біля відчиненого вікна.

Що робити:

- потерпілого слід роздягнути;

- облити голову холодною водою та обгорнути мокрим холодним простирадлом;

- якщо людина ще не опритомніла, треба зробити штучне дихання “рот у рот”, а при зупинці серця – непрямий масаж, поверхню опіку закрити пов’язкою та якнайшвидше викликати медичну допомогу або відправити до лікарні, не забуваючи, що в будь-який момент може наступити зупинка дихання і серця.

Навчально-методичний центр цивільного захисту

та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області