На Сумщині зареєстровано випадок африканської чуми свиней.

Дата: 18.06.2022 09:10

В особистому підсобному господарстві с.Козацьке Конотопського району Сумської області підтверджено діагноз африканська чума свиней (1 голова свійської свині).

Про даний випадок проінформувало Головне управління Держпродспоживслужби в Сумській області (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Сумської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 15.06.2022 № 000938 п.м./22).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.