Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Що робити у разі відсутності водопостачання?

Дата: 20.06.2022 13:00
Кількість переглядів: 140

Фото без опису

У звязку з можливістю відключення централізованого водопостачання виникає необхідність завчасного створення запасів питної води. В таких випадках органи місцевої влади працюють над забезпеченням населення привізною питною водою. Необхідно стежити за інформацією про місця та графік підвезення питної води.

!!!Потрібно звернути увагу на наступні рекомендації:

  • До отримання інформації про постачання якісної привізної води для пиття можна використовувати тільки добре прокипячену або бутильовану воду.

 

  • Для приготування їжі обовязково використовуйте перевірену питну воду, застосовуйте  термообробку (варіння, смаження, запікання). Овочі та фрукти ретельно мийте кипяченою водою, потім обдавайте окропом.

 

  • У разі підозри щодо  розвитку ознак інфекційних захворювань або отруєнь (підвищення температури тіла, лихоманка, запаморочення, головний біль, болі у животі, нудота, пронос, нежить, кашель, пожовтіння шкіри, склер очей, висипи на тілі, поява гнійників і т.д.) терміново зверніться за медичною допомогою, не допускайте самолікування.

 

  • При  неможливості використання питної води з джерел централізованого водопостачання  у населених пунктах , потрібно використовувати питну воду з кюветів та інших джерел нецентралізованого водопостачання (колодязів, шахтних криниць), пунктів розливу питної води (в т.ч. - пересувних) при їх наявності, фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування.

 

  • Зберігати воду потрібно зберігати у закритих ємностях. При цьому обовязково позначити бірками : «Вода знезаражена для пиття», «Вода для господарських потреб». Як правило, роблять 2-3 – добовий запас.

 

  • Вода з відкритих водойм використовується  тільки для технічних цілей.

                 !!! Ще раз нагадуємо : для пиття та приготування їжі потрібно воду кипятити. Кип’ятіння є ефективним методом знезаражування води (кип’ятити не менше 10 хвилин від моменту закипання ), але навіть при зберіганні її у чистій і добре закритій ємності, термін придатності не перевищує однієї доби.

Памятайте, що особливо у цей тяжкий час, зберегти здоровя Вам і Вашим рідним допоможуть дуже прості правила гігієни !!!

 

        Біолог санітарно-гігієнічної

лабораторії  Богородчанського

відділу  ДУ «ІФ ОЦКПХ МОЗ»                          Галина ВАСИЛИК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора