Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Програма «Прихисток»: переміщені особи отримують дах над головою, а хто їх прихистив – грошову компенсацію

Дата: 10.06.2022 10:27
Кількість переглядів: 195

Фото без опису

420 тисяч внутрішньо переміщених осіб в Україні отримали прихисток, користуючись інструментами Урядової соціальної програми «Прихисток».

Про це повідомив Руслан Калінін, директор Департаменту житлової політики та благоустрою Мінрегіону під час онлайн-зустрічі Мінрегіону та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з представниками органів місцевого самоврядування територіальних громад. Захід присвятили проблемним питанням ЖКГ в умовах воєнного стану.

Завдяки реалізації програми «Прихисток» передбачається розмістити до 500 тис. переселенців на загальну сума 225 млн грн компенсації на місяць за розміщення переселенців.

Учасники зустрічі отримали детальну інформацію щодо можливостей взяти участь у соціальній програмі.

«Для того, аби взяти участь у програмі, особа, яка бажає тимчасово надати прихисток внутрішньо переміщеним особам, може звернутись до місцевої влади або самостійно розмістити на веб-ресурсі «Прихисток» інформацію про наявне жиле приміщення. Але це не обов’язково, якщо людина, наприклад, не має можливості з будь-яких на те причин. Не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня після розміщення переміщених осіб в житловому приміщенні, необхідно в довільній формі скласти заяву, у якій зазначити прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та подати її до органу місцевого самоврядування. Це можна зробити особисто, прийшовши до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, відповідної військової адміністрації або відправити документи на їх офіційну електронну адресу», - пояснив Руслан Калінін.

Він також зазначив, що особи, які розмістили внутрішньо переміщених осіб (ВПО), зобов’язані також в день припинення їх розміщення або зміни їх кількості подати за обраним вище способом в довільній формі заяву з інформацією про зміну переліку осіб, розміщених у жилому приміщенні, з зазначенням можливості у подальшому розміщувати ВПО у цьому жилому приміщенні.

«Якщо переселенець зараз перебуває у пошуку житла, йому необхідно зайти на сайт prykhystok.gov.ua, скористатись фільтром пошуку визначити необхідні критерії пошуку (регіон і зазначити характеристики помешкання), обрати необхідну об’яву із запропонованих та особисто зв’язатись з власником, щоб обговорити всі деталі свого тимчасового прихистку», - уточнив директор Департаменту.

Нагадаємо, з 22 березня 2022 року з ініціативи Мінрегіону в Україні діє Урядова соціальна програма «Прихисток» Порядок реалізації якої затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 333 від 19.03.2022. Метою програми є надання компенсації витрат за безоплатне тимчасове розміщення ВПО в приватних жилих приміщеннях розташованих в більш безпечних районах України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора