Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Як отримати компенсації за розміщення ВПО власнику житла?

Дата: 20.07.2022 10:32
Кількість переглядів: 207

Фото без опису

420 тисяч внутрішньо переміщених осіб в Україні отримали прихисток, користуючись інструментами Урядової соціальної програми «Прихисток».

Для того, аби взяти участь у програмі, особа, яка бажає тимчасово надати прихисток внутрішньо переміщеним особам, може звернутись до місцевої влади або самостійно розмістити на веб-ресурсі «Прихисток» інформацію про наявне жиле приміщення. Але це не обов’язково, якщо людина, наприклад, не має можливості з будь-яких на те причин. Не пізніше, ніж протягом наступного робочого дня після розміщення переміщених осіб в житловому приміщенні, необхідно в довільній формі скласти заяву, у якій зазначити прізвище, ім’я та по батькові кожної з розміщених осіб та подати її до органу місцевого самоврядування. Це можна зробити особисто, прийшовши до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, відповідної військової адміністрації або відправити документи на їх офіційну електронну адресу.

Як отримати компенсації за розміщення ВПО?

Власник житла прихистив гостя- переселенця

  • Гість забов'язаний зареєструватись, як ВПО. Це обов'язкова вимога для отримання компенсації.

  • Нарахування компенсації можуть здійснюватися з 22 березня 2022 року - дня введення в дію постанови КМУ. Наприклад, якщо власники житла прихистили ВПО 15 березня, подали заяву про розміщення 25 березня, то отримати компенсацію у березні можна лише за період з 24 по 31 березня. Або, якщо переселенців розмітили 25 березня, а вони отримали довідку ВПО 28 березня, то компенсація буде здійснюватися з 28 березня.

Власник житла збирає такі документи перед тим, як відвідати ОМС

  • Копія документа, що посвідчує особу гостя-ВПО

  • Документи про власності на житлове приміщення

  • Документ, який посвідчує особу власника житла

  • Реквізити банківського рахунку на які буде перераховуватись компенсація

Власник до 5 го числа місяця (для отримання компенсації за попередній місяць, особисто або через довірену особу (нотаріальна довіреність) прибуває до ОМС

  • Реєструє особисто своє житло на Прихистку (для прискорення обробки інформації), або посадові особи ОМС зроблять це за них.

  • Подає заповнену заяву згідно Додатку 1 до ПКМУ № 333. В якій зазначає про дату поселення, дані людей та адресу жилого приміщення, до якої додаються копії документів, що посвідчують особу розміщених осіб, зазначає реквізити рахунку на які буде нараховуватись компенсація.

Власник житла отримує компенсацію на вказаний у заяві рахунок до 20 – числа місяця

  • Щомісяця до 5 го числа, власник обов’язково подає заяву згідно додатку 1 до ПКМУ, якщо він продовжує надавати житло ВПО


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора