Сучасні лабораторні методи дають багато можливостей в плані вчасного виявлення та лікування різноманітних хвороб. Ще кілька десятиліть тому тяжко було дізнатися про деякі порушення в роботі організму через нестачу необхідних технологій.

Дата: 04.08.2022 10:10

Сьогодні лікарі мають можливість дізнатись про мінімальні зміни та швидко на них вплинути, аби не сталося нічого дійсно поганого.

Однак окрім всіх сучасних методів, в лабораторіях також продовжують використовувати бактеріологічний метод дослідження. Йому вже багато років і хоча технології за цей час трохи змінилися, все одно ця методика є одною з найважливіших серед лабораторних досліджень.

Бактерії є збудниками величезної кількості різноманітних захворювань. І якщо лікар вчасно дізнається про те, який саме збудник оселився в організмі, він зможе обрати найбільш ефективний метод лікування.

Бактеріологічні дослідження проводяться на різних видах посівів. Це може бути мазок з  горла, носа, вушного каналу, сеча, кал.

Як проводиться бактеріологічне дослідження

Як вже зазначалося вище, саме такий метод є одним з найважливіших в діяльності всіх мікробіологічних лабораторій. Якщо дослідження буде проведено правильно – лаборанти зможуть визначити,  який чинник викликав захворювання, лікар вирішить яке лікування варто обрати, аби якомога швидше допомогти пацієнту.

Всі техніки, які використовуються в мікробіологічних лабораторіях, вимагають величезної скрупульозності та знання тонкощів, нюансів. В  лабораторії відділу працюють кращі спеціалісти, які добре володіють технікою посівів та пересівів бактерій в різні живильні середовища. Окрім того наші спеціалісти знають принципи і методи виділення чистих культур.

Завдяки використанню нових методів та володінню усіма необхідними техніками, ми гарантуємо швидкі та правильні результати, завдяки яким завжди можна призначити лікування, яке обов’язково допоможе пацієнту.

• Бакпосів виділень з зіву, носа, вух, очей на мікрофлору, гриби + антибіотикограма;
  • Дослідження слизу із зіва та носу на носійство патогенного стафілококу з профілактичною метою + антибіотикограма;
  • Бактеріологічне дослідження сечі на стерильність + антибіотикограма;
  • Бакпосів харкотиння на мікрофлору та гриби + антибіотикограма;
  • Бакпосів виділень ран, випотів та пунктатів + антибіотикограма;
  • Бакпосів крові на стерильність (аеробні мікроорганізми) + антибіотикограма;
  • Бакпосів грудного молока на мікрофлору + антибіотикограма;
  • Бакпосів слизу із зіву та носу  з профілактичною та діагностичною метою;
  • Бакпосів випорожнень з діагностичною  та профілактичною метою на шигели, сальмонели, патогенні ешеріхії;
  •  Бакпосів випорожнень на кишковий дисбактеріоз + антибіотикограма;
  • *антибіотикограма – визначення чутливості виділених збудників до антибіотиків;
  • Бактеріологічне дослідження проб води питної ( водопровідна та кринична);
  • Забір матеріалу на ПЛР-тестування та проводимо дослідження на антиген SARS CoV 2.

смт.Богородчани вул.Петраша,8 мікробіологічна лабораторія

Богородчанського відділ

ДУ « Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб»

кон.тел. (067)7082601- Лапко Лілія Ярославівна.

Бережіть себе і не нехтуйте можливістю врятувати своє життя від невидимого ворога. А ми завжди готові вам допомогти. З турботою про кожного пацієнта!

Завідувач мікробіологічної

лабораторії, лікар-бактеріолог Богородчанського

відділу ДУ « Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Лілія ЛАПКО