Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

До уваги Прикарпатських аграріїв: прогноз розвитку шкідників та хвороб сільськогосподарських культур у червні

Дата: 02.06.2023 15:16
Кількість переглядів: 76

Агрометеорологічні умови травня (перепади температурного режиму – прохолодні ночі та вітряна погода) мали помітний вплив як на ріст рослин, так і на розповсюдження хвороб та шкідників. У червні розповсюдження та розвиток хвороб збільшуватиметься, а також підвищиться активність та чисельність шкідників. Тому, моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин матиме важливе значення у регулюванні чисельності шкідливих організмів та своєчасному застосуванні засобів захисту рослин.

Так, у посадках картоплі у червні масово розвиватиметься колорадський жук, за сприятливих погодних умов у першій декаді місяця очікується відродження личинок. За умов жаркої погоди (t° вище 26°С, вологість 58-75%) у червні ймовірний прискорений розвиток усіх фаз колорадського жука, що сприятиме зростанню його шкідливості на більш пізніх посадках картоплі, перцю та баклажанів.
      За масової появи личинок І-ІІ віків чисельністю 10-20 екз. на кущ картоплі за 8-10% заселення обприскують дозволеними до використання інсектицидами.
      В першій половині червня в посадках картоплі слід очікувати появу фітофторозу. Необхідно пам’ятати, що ефективність боротьби з хворобою визначається своєчасністю застосування фунгіцидів.
      При ураженні 1% листової поверхні ефект обробок знижується, а при 10% ураженні зупинити хворобу при сприятливих умовах для її розвитку вже неможливо. Враховуючи, що погодні умови в області сприятливі для розвитку фітофторозу, обробки повинні бути направлені не на лікування хвороби, а на її
профілактику.

     Розвиток сухих плямистостей (альтернаріозу) можливий за умов жаркої погоди в поєднанні з опадами в період бутонізації картоплі (температура -24-30°С та вологість повітря – 80-100%).
     Для захисту посадок картоплі від хвороб застосовують фунгіциди системно- контактної дії з різними діючими речовинами почергово, відповідно до « Переліку…».

Детальний прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських рослин у господарствах області у червні 2023 року можна прочитати або завантажити за посиланням
http://vetif.gov.ua/images/02.06.23_Prognoz_na_cherven.doc

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора