Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

БАТЬКИ: ВАКЦИНУВАТИ НЕ МОЖНА ХВОРІТИ (ПРО ПЕРЕБІГ «НАЗДОГАНЯЮЧОЇ» ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ КОРУ)

Дата: 04.09.2023 21:22
Кількість переглядів: 204

Від 17 липня триває додаткова («наздоганяюча») вакцинація дитячого населення проти кору. Мета одна – не допустити спалаху кору в Україні, зберегти здоров'я дітей і дорослих.

Для оцінки стану охоплення щепленнями дітей проти кору в територіальних громадах ми врахували кількість проведених щеплень від 01 травня, адже плани були складені в кінці квітня і при наявності вакцини в закладах охорони здоров'я частину дітей у травні-липні вже вакцинували.

Темпи вакцинації по області, в окремих громадах невисокі, всього заплановано вакцинувати понад 36 тис. дітей, охоплено – 18,7%. Встановлено, що значна кількість дітей виїхали за кордон і, ймовірно, отримають щеплення там … і не тільки від кору. Бо там діє Закон.

Зараз належить верифікувати плани і уточнити кількість дітей на додаткову вакцинацію, що і буде зроблено за розпорядженнням Центру громадського здоров'я (ЦГЗ). Але це згодом.

Отже, станом на 31.08, за даними закладів охорони здоров'я (ЗОЗ) в територіальних громадах, маємо такі відсотки охоплення щепленнями дітей в рамках «наздоганяючої» вакцинації проти кору, паротиту, краснухи:

 

                                                                                        К-ть щеплень/%вик.    ПЛАН (к-ть осіб)

1. КНП «ЦПМД» Богородчанської СР 429 / 30,8% 1393
2. КНП «Дзвиняцький ЦПМСД» 92 / 44% 209
3. КНП «Солотвинська лікарня» 27 / 30,7% 88
4. КНП «Старобогородчанська НАГП» 23 / 21,5% 107
5. КНП «Єзупільська МЛ» 61 / 69,3% 88
6. КНП «Загвіздянський ЦПМСД» 117 / 73,1% 160
7. КНП «Лисецька лікарня» 93 / 26,6% 350
8. КНП «Тисменицька МЛ» 101/ 42,6% 237
9. КП «ЦПМСД» Угринівської с/ради 30 / 28,8% 104
10. КНП «ЦПМСД» Ямницької с/ради 127 / 60,2%

211

На жаль, щоб досягти 95% охоплення дітей вакцинацією у вказаних громадах, тобто створити популяційний імунітет, необхідно «здолати» опір батьків до вакцинації, пояснити, що ризик ускладнень від кору чи іншої інфекції значно вищий, ніж від щеплення. За даними ЦГЗ із 1000 людей, які заразилися кором, 1 помирає, в 1 розвивається енцефаліт, а 50 отримують важкі ускладнення.

Виглядає так, що пік активності батьків, щоб привести дитину на щеплення, минув, залишились переконані відмовники, думку яких змінити важко. У одних - надто багато інформації і вони бачать тільки шкоду від вакцини, а у інших – такої інформації недостатньо. Ще раз нагадуємо батькам: цікавтесь повідомленнями з офіційних джерел, від фахівців- експертів, своїх сімейних лікарів. Невакциновані діти можуть інфікуватись і стати джерелом інфекції в організованому колективі (чи в сім’ї) для 3-5 відсотків тих, які не можуть бути щеплені через протипокази або у яких не виробився імунітет (таких може бути 1-3%).

Шановні батьки, радимо потрібний і корисний інтернет-ресурс - Національний портал з імунізації, тут можна знайти відповіді чи не на всі ваші питання. Здоров’я дитини у ваших руках.

В Україні високий ризик спалаху кору. Нещеплені діти у небезпеці.
Вберегти їх від важкої хвороби можна за допомогою вакцинації.

Завідувач відділення епіднагляду та
профілактики інфекційних хвороб
Богородчанського відділу
ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                                                                               Надія ГЛУШКО

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора