Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

На Прикарпатті завершено осінню кампанію з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу

Дата: 19.09.2023 11:09
Кількість переглядів: 88

14 вересня 2023 року в Івано-Франківській області завершено проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу, яка тривала 3 дні.

Цьогоріч, у зв’язку із воєнним станом, усі роботи з розповсюдження вакцини проводились ручним способом, без застосування авіації.

Так під час осінньої кампанії на території сільськогосподарських, лісових угідь, вирубок, на перехрестях та узбіччях доріг, вздовж річок шляхом наземного розподілу розкладено 62,5 тис. доз вакцини на загальній площі 2,5 тис. км. кв.

Для порівняння, під час проведення весняної кампанії з пероральної імунізації було розповсюджено 32,5 тис. приманок з вакцинами на території 1,3 тис. км. кв.

Розповсюдження приманок проводили 105 робочих груп.

До складу груп входили спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в області та Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини – 184 особи, представники органів місцевого самоврядування – 105 осіб, працівники національної поліції – 62 особи, фахівці лісового та мисливського господарства і користувачі мисливських угідь – 139 осіб, – всього 490 осіб.

Дана кампанія спрямована на створення стійкого імунітету до сказу серед диких тварин, адже дикі тварини, а саме лисиці, є основним резервуаром збудника вірусу сказу в навколишньому середовищі. В свою чергу це зменшить ймовірність передачі збудника захворювання до сільськогосподарських та домашніх тварин.

В цілому кампанія з пероральної імунізації диких м′ясоїдних тварин знайшла позитивний відгук та підтримку серед населення краю, органів місцевого самоврядування та користувачів мисливських угідь, оскільки регуляція чисельності популяції червоної лисиці у зв’язку з воєнним станом не проводиться.

Вчергове нагадуємо: приманка з вакциною безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. При виявлені приманок – не беріть їх до рук і не переносьте з місць розкладання.


Фото без описуОпис : D:Іван ВолодимировичСказ2023 пероральнаосіння компаніяфотоизображение_viber_2023-09-12_11-41-18-367.jpg
Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора