ШАНУЙСЯ! ПІКЛУЙСЯ! ВАКЦИНУЙСЯ!

Дата: 08.12.2023 15:58

Триває 49 тиждень епідемічного сезону 2023-2024 рр. гострих респіраторних вірусних захворювань…..

По  Україні на 47 тижні інтенсивний показник захворюваності на ГРВІ, включно із COVID-19, становив 442,6 на 100 000 населення, що на 8,4% менше епідемічного порога, розрахованого для України. На жаль, зафіксовано 56 летальних випадків серед осіб із позитивними результатами тестування на визначення антигена SARS-CoV-2. У системі рутинного епіднагляду в Івано-Франківській області триває циркуляція вірусів грипу типу A(H3).

В період з 40 по 49 тиждень (з жовтня місяця і по даний час) кількість захворілих на ГРВІ, які звертались в заклади охорони здоров’я в територіальних громадах на підконтрольній території наступна:

Богородчанська ТГ-всього захворіло 1537 осіб, з них 875 дітей до 17 р. (56,9 %), Дзвиняцька ТГ-355 /144 (40,6 %), Солотвинська ТГ - 1267/890 (70,2 %), Старобогородчанська ТГ - 109 /74 (67,9 %), Тисменицька ТГ - 509/334 (65,6 %), Лисецька ТГ – 953/ 689  (72,3 %), Єзупільська ТГ- 356/ 203 (57,0 %), Загвіздянська ТГ- 374 /195 (52,1 %), Угринівська -163/ 88 (54,0 %), Ямницька ТГ- 402/ 267 (66,4 %).  Поширенню ГРВІ серед дітей сприяє перебування хворих в організованих колективах. Хоча, діти з ознаками ГРВІ не повинні відвідувати заклади освіти.

На жаль, жодні заходи не дають 100% захисту від застудних захворювань. Якщо ви захворіли, просто дайте організмові час і відпочинок, – і все минеться.

Зовсім інша справа з грипом та Ковід-19. Вони не просто позбавляють працездатності, а можуть вкласти нас у ліжко, а то й у лікарню на декілька тижнів, призвести до бронхіту, пневмонії, проблем із серцем.

Знизити ризик захворіти на грип та Ковід-19, а у випадку хвороби, захиститися від важкого перебігу та наслідків допоможе вакцинація.  Щеплення від грипу є рекомендованим. Вакцинуватися потрібно щорічно. Вакцина, актуальна для цього епідсезону, доступна в аптеках.

Вірус SARS-CoV–2 циркулюватиме й надалі, що представляє загрозу для осіб із груп ризику тяжкого перебігу COVID-19. Саме вони потребують пріоритетної вакцинації та отримання бустерних доз вакцини, як і люди із супутніми серйозними захворюваннями. В закладах охорони здоров’я є достатньо вакцини від COVID-19, варто лише звернутись до свого сімейного лікаря і записатись на прийом.

В рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії “Шануйся, піклуйся, вакцинуйся”, яка реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», фахівці Центру контролю та профілактики хвороб закликають населення  робити щеплення проти COVID-19 та грипу, особливо населення із групи ризику (медичні працівники, вагітні жінки, літні люди, пацієнти з хронічними захворюваннями, діти до 5 років.)

Пильнуйте власне здоров’я! Вакцинуйтесь, щоб пройти цей епідемічний сезон без хвороб!

Лікар-епідеміолог

Богородчанського відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                Світлана ГАВРИЛКО