ШАНУЙСЯ! ПІКЛУЙСЯ! ВАКЦИНУЙСЯ!

Дата: 15.12.2023 15:30

Міграційні процеси зумовили високу щільність населення у західних областях України, що не притаманно для цих регіонів і спричиняє середню та високу епідемічну активність респіраторної групи інфекцій. Крім того, згідно повідомлення ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» на території Румунії з 5 грудня 2023 року оголошено національну епідемію кору через триваючий спалах цього захворювання в країні.

Триває 50 тиждень епідемічного сезону 2023-2024 рр. гострих респіраторних вірусних захворювань…..

Поширенню ГРВІ сприяє перебування хворих в організованих колективах та на підприємствах.

На території Івано-Франківської області продовжує циркулювати вірус грипу В та вірус SARS-CoV–2.

В рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії “Шануйся, піклуйся, вакцинуйся”, з огляду на реалії сьогодення, епідемію кору в сусідній Румунії, фахівці Центру контролю та профілактики хвороб закликають населення робити щеплення проти COVID-19 та грипу, а також обов’язкові профілактичні щеплення згідно з Календарем профілактичних щеплень.

Вакцини від грипу є достатньо в аптеках за доступною ціною, а вакцинами для рутинної вакцинації та від COVID-19 заклади охорони здоров’я забезпечені в достатній кількості.

Своєчасний запис до сімейного лікаря, своєчасна рутинна чи рекомендована вакцинація кожного зокрема, створить надійний захист та колективний імунітет.

Пильнуйте власне здоров’я! Подбайте за ближнього! Вакцинуйтесь!

Лікар-епідеміолог відділення епіднагляду (спостереження)

та профілактики інфекційних захворювань

Богородчанського відділу