Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

ЗАХОДИ ПРОФІЛАКТИКИ ОТРУЄННЯ БДЖІЛ

Дата: 08.03.2024 14:37
Кількість переглядів: 42

Фото без опису

 

Департамент агропромислового розвитку Івано-Франківської обласної державної адміністрації повідомляє про те, що в області на посівах озимих культур незабаром розпочнеться сезон активного використання пестицидів, їхнє необдумане застосування може привести до отруєння та масової загибелі бджіл.


Для профілактики цього та уникнення непорозумінь між аграріями та бджолярами розроблено практичні рекомендації для учасників процесу : аграріїв пасічників. Органів місцевого самоврядування, фізичних осіб та суб'єктів господарювання, які використовують засоби захисту рослин.


Зокрема, наказом міністерства розвитку економіки, торігвлі та сільського господарства України від 19.02.2021 № 338 затверджено Інструкцію з профілактики та встановлення факту отруєння бджіл засобами захисту рослин, цей документ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 04.03.2021 за № 283/35905.


Інструкція встановлює основні причини отруєння бджіл, заходи щодо профілактики отруєння бджіл, установлення факту отруєння бджіл та допомоги постраждалим від отруєння бджолиним сім'ям, а також механізм визначення шкоди, заподіяної власникам пасік від отруєння бджіл на обов'язковою для виконання всіма державними органами, а також підприємствами установами організаціями незалежно від форми власності юридичними особами незалежно від організаційно-правової форми та форм власності та фізичними особами - підприємцями, зокрема сімейними фермерськими господарствами, що проводять діяльність у галузі бджільництва та фізичними особами.

Більш детально ознайомитися з документом можна за посиланнямhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0280-21#Text

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора