Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Громадські обговорення

Дата: 08.04.2024 15:19
Кількість переглядів: 61

Фото без описуІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ

Проєкту рішення «Про зміну типу та найменування Поберезького ліцею Єзупільської селищної ради»

 

 

І. Найменування організатора громадського обговорення: Єзупільська селищна рада

 

Ініціатор громадського обговорення:

Відділ освіти, культури, спорту та туризму Єзупільської селищної ради

 

Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення Проєкту рішення  «Про зміну типу та найменування Поберезького ліцею Єзупільської селищної ради»

 

ІІ. Мета проведення громадського обговорення.

Врахування думки мешканців Єзупільської громади, а саме сіл Побережжя та Ганнусівка територія обслуговування, щодо надання освітніх послуг,  яких належить до Поберезького ліцею.

IІІ. Нормативне забезпечення:

Відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», до Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 18 березня 2020 року, не вживаються терміни «І ступінь» чи «І-ІІ», «І-ІІІ ступені». Натомість Закон містить терміни “початкова школа”, “гімназія”, “ліцей”.

Зокрема, Стаття 32 про «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» говорить:

  1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).
 
  1. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради.

Рішення про утворення початкової школи як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймає (приймають) засновник (засновники) такого закладу освіти.

Під час утворення закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний враховувати вимоги ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

Стаття 35. Типи закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти:

  1. Здобуття повної загальної середньої освіти на певному рівні забезпечують: початкова школа, що забезпечує здобуття початкової освіти;

гімназія, що забезпечує здобуття базової середньої освіти; ліцей, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти. Конституція України (ст. 143)

Територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (ст. 26)

«Реорганізація або ліквідація навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням місцевої ради». Закон України «Про освіту» набрав чинності 28 вересня 2017 року. Згідно з підпунктом 13 пункту 3 розділу ХІІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону переоформлення установчих документів закладів освіти з метою приведення їх у відповідність із Законом здійснюється протягом п'яти років з дня набрання чинності Законом. Відповідно до пункту 5 цього ж розділу Закону засновникам закладів освіти рекомендовано протягом п’яти років привести установчі документи закладів освіти у відповідність із Законом.

Закон України №4629-1 від 15.07.2021 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти»

    1. У статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» частину першу абзац 5,6 викласти у такій редакції:

Для започаткування та проведення освітньої діяльності комунального ліцею засновник має забезпечити відповідність такого закладу освіти вимогам, що зазначені цим Законом, положенням про ліцей та ліцензійними умовами, у тому числі щодо:

функціонування не менше двох класів за трьома профілями навчання на рівні профільної середньої освіти (протягом 10-12 років навчання).

Абзац 14:

Рішення про утворення початкової школи, як структурного підрозділу у складі гімназії, його реорганізацію, ліквідацію, чи перепрофілювання приймає засновник такого закладу.

Абзац другий частини другої Закону України «Про повну загальну середню освіту» викласти у такій редакції:

«Реорганізація, зміна типу, ліквідація закладу загальної середньої освіти у сільській місцевості допускається лише після громадського обговорення, який оприлюднюється не менше ніж за один рік до прийняття відповідного рішення».

Кабінет Міністрів України затвердив Положення про ліцей, яке врегульовує основні засади діяльності ліцеїв як закладів загальної середньої освіти. Відповідне рішення було ухвалено 11 жовтня 2021 року під час засідання Уряду. Згідно з Положенням, ліцей є закладом загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття профільної середньої освіти. Водночас для забезпечення доступності, у тому числі територіальної, повної загальної середньої освіти та у випадковості, обумовленої особливостями формування та утримання мережі закладів освіти відповідної адміністративно- територіальної одиниці, ліцей згідно з рішенням його засновника може забезпечувати здобуття початкової освіти, базової середньої освіти.

Ліцеї можуть бути утворені та здійснювати освітню діяльність за умови дотримання вимог Закону, ліцензійних умов та положення про ліцей, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

 

Створення об'єднаної громади надало жителям широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади.

Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

Головне – це якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навиків спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навики, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності. Бо тільки у конкурентному учнівському середовищі є у дітей мотивація до кращих результатів у навчанні.

А завдання школи, насамперед, - давати дітям якісні знання. Школа – це установа, яка фінансується з державного бюджету і повинна забезпечувати всіх дітей освітою на рівні Державного стандарту.

То ж, ті батьки, які турбуються за майбутнє своїх дітей та прагнуть забезпечити їх успішне майбутнє, надають можливість навчатися в навчальних закладах, де впевнені, що їх діти зможуть здобути якісні знання.

Отже, можливими варіантами вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Єзупільскої  громади пропонуються на розгляд та громадське обговорення за наступним планом:

 

 Формат проведення громадського обговорення:

публічне громадське обговорення передбачатиме проведення на базі закладів загальної середньої освіти громадських слухань, засідань за круглим столом, зборів, зустрічей з громадськістю і колективами ЗЗСО з дотриманням протиепідемічних заходів задля запобігання поширенню на території Єзупільської територіальної громади гострої респіраторної хвороби COVID–19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Пропозиції    та    зауваження    приймаються    у                              письмовій             формі                із зазначенням особи та контактної інформації заявника.

Пропозиції, розповсюджені через соцмережі, до уваги прийматися не будуть.

До участі в обговоренні запрошуються всі мешканці Єзупільської територіальної громади зокрема сіл Побережжя та Ганнусівка.

 Місцезнаходження та адреса електронної пошти, номер телефону організатора             громадського  обговорення,                         за                       якими               можна                         отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

Відділ освіти, культури, спорту та туризму Єзупільської селищної ради, с-ще Єзупіль, вул.Бандери, 50, Фото без описуe-mail: vokstjezupil@gmail.com. Тел.  (03436)22701

 

     Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:

Регей Леся Олексіївна, начальник відділу освіти, культури, спорту та туризму Єзупільської селищної ради; тел. 0965306391.

     Свої зауваження та пропозиції просимо подавати з 06 квітня 2024 року по 05 квітня 2025 року на поштову адресу: с-ще Єзупіль, вул.Бандери, 50, e-mail: vokstjezupil@gmail.com.

      Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Єзупільської селищної ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора