Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

На Косівщині локалізують випадок сказу

Дата: 22.05.2024 10:03
Кількість переглядів: 24

Фото без опису

◀️ Івано-Франківською регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області встановлено сказ кота, який належав громадянину Кутської сільської громади Косівського району Івано-Франківської області.

◀️ Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 17.05.2024 р. № 000985 п.м./24).

◀️ Спеціалісти Косівського відділу Коломийського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області та Косівського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини провели епізоотичне розслідування за даним випадком та встановили факт прямого контакту загиблої тварини з дитиною господарів (покус).

З метою координації дій з ліквідації захворювання, проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучну територію, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу відповідно до Інструкції про заходи боротьби зі сказом тварин.

◀️ До уваги власників домашніх тварин!

Для запобігання виникнення сказу потрібно щороку проводити щеплення домашніх улюбленців проти сказу, а якщо з’явилися підозра або клінічні ознаки захворювання, – інформувати службу ветеринарної медицини або доправити тварину для огляду у ветеринарну установу.

◀️ У випадку виявлення контакту домашніх тварин з тваринами дикої фауни, необхідно повідомляти спеціалістів ветеринарної медицини для проведення відповідних заходів з метою попередження зараження та загибелі домашньої тварини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора