Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Випадки африканської чуми свиней в Київській та Волинській областях

Дата: 28.06.2024 14:23
Кількість переглядів: 17

Фото без опису

Відповідно до інформацій Головних управлінь Держпродспоживслужби в Київській та Волинській областях, у зазначених регіонах зареєстровано випадки захворювання на африканську чуму свиней, а саме:
- в одному з приватних свиногосподарств на території Таращанської МТГ Білоцерківського району Київської області (свійська свиня);
- на території лісо-мисливського господарства ДП «Ліси України», філії «Городоцьке лісове господарство» Борове лісництво Волинської області (дика свиня).
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу Державним науково-дослідним інститутом з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (звіт про результати дослідження від 22.06.2024 р. № 006427 п.м./24.) та Волинською міжрегіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби (звіт про результати дослідження від 26.04.2024р. № 004873 п.м./24) – встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС).
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій, рішенням яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичних осередків (території), зон захисту та нагляду. В осередках захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення розповсюдження збудника АЧС відповідно до вимог Інструкції. Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней, рекомендуємо не здійснювати господарські зв’язки із зазначеними територіями.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора