Щороку 30 липня світ відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми "Інформація на тему: Протидія торгівлі людьми в Україні в період війни"
30 липня в усьому світі відзначається Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Торгівля людьми буває у формі трудової або сексуальної експлуатації, примусового жебрацтва, для вилучення органів, порушення прав людини для отримання прибутку через контроль та експлуатацію інших людей.
Ще до початку війни проблема торгівлі людьми була актуальна для України: наша країна перебувала на 49 місці зі 167 країн світу в рейтингу поширеності сучасного рабства, щорічний дохід злочинців від торгівлі людьми у всьому світі складає близько 150 мільярдів доларів. Для злочинців - це гроші, а для людей – зруйновані сім’ї, страждання, втрачене здоров’я і навіть життя. Слід зазначити, що жертвою торговців людьми може стати будь-яка особа, незалежно від віку та статі.
Жінки та діти, які змушені були покинути Україну через військову агресію росії, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Також можуть стати здобиччю торговців людьми чоловіки, які залишаються всередині країни, – застерігає Міжнародна організація з міграції, Агентство ООН з питань міграції. Згідно з даними ООН, станом на березень понад 3 мільйони осіб були змушені виїхати з України до сусідніх держав. Однак не всі з них розуміють мову країни, в яку вимушені виїжджати, а тому під виглядом працевлаштування їм можуть надходити дуже сумнівні пропозиції.
Аби убезпечити себе, пам’ятайте наступні поради:
- тримайте при собі оригінали документів, та копії всіх документів у валізі, та показуйте їх лише прикордонникам під час проходження контролю. Паспорт бажано зберігати не просто в сумці, а десь близько до тіла;
- не сідайте в машину наодинці;
- за можливості знайдіть інформацію, хто здійснюватиме перевезення, сфотографуйте машину, її номер, за можливості – документи тих осіб, які організовують перевезення;
- домовтеся про певне кодове слово, знак або сигнал, що буде означати небезпеку та потребу в допомозі;
- за найменших підозр повідомляйте в поліцію, прикордонникам, волонтерам тощо.
Не забувайте повідомляти близьким людям про свої переміщення, геолокацію та поточний стан справ.
Якщо ви бачите, що хтось може бути жертвою торгівлі людьми, зверніться до правоохоронних органів або до спеціалізованих установ.
Де можна отримати допомогу:
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми: 0-800-500-335
Міжнародна організація з міграції (IOM): +38-044-207-73-73
Національна поліція України: 102