Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Перші результати розпочатої кампанії

Дата: 19.08.2024 09:33
Кількість переглядів: 94

Фото без опису

     Мова про додаткові заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правцю серед груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки.
     Центральне медичне відомство країни (МОЗ) за підтримки ВООЗ та ЮНІСЕФ, від серпня і до кінця року планує вакцинувати 80% українців,  задля створення колективного імунітету і щоб запобігти спалахам інфекційних хвороб та епідеміям.
     Оголошено про початок цієї кампанії з 1 серпня, хоча фактично заклади охорони здоров’я спланували і розпочали цю роботу з середини липня. Станом на 01 серпня вже видно певні результати (станом на 01.09 дані будуть оновлені):

Фото без опису

     Слід сказати, що активно працювали не всі заклади охорони здоров’я, можливо, і через погану поінформованість людей про додаткові заходи з імунізації.
     За підсумками 2023 року рівень вакцинації проти дифтерії та правцю серед українців на 37% нижчий, ніж в країнах ЄС. І, звісно, популяційний імунітет за таких умов не буде створений, що може призести до поширення небезпечних захворювань і виникнення спалахів.
     Щоб вакцинація була успішною (тобто сформувався імунітет) і безпечною, в закладах охорони здоров'я створені всі умови, як для зберігання вакцин (дотримання вимог «холодового ланцюга»), так і при їх використанні.
Щеплення проводить підготовлений персонал. Вакцина безкоштовна!
     В Україні доступні всі вакцини для надолуження пропущених щеплень проти дифтерії, правцю та кашлюку, як для дітей, так і для дорослих у кожному пункті щеплень кожного закладу охорони здоров'я.
     Закликаємо громадян: не пропускати профілактичні щеплення за календарем, щоб не наражати на небезпеку здоров'я своє і дітей.
     Нагадуємо: в Україні щеплення для профілактики дифтерії, правця та кашлюку за Календарем щеплень проводять дітям чотири рази: у два, чотири та шість місяців, із першою ревакцинацією у 18 місяців (це вакцина АКДП).

     П’яте щеплення проводять вакциною АДП у шість років — це друга ревакцинація проти дифтерії та правця, без кашлюкового компонента.
     Шосте  щеплення  — третю ревакцинацію — роблять у 16 років вакциною АДП- М зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів. Далі дорослим потрібно оновлювати свій захист від дифтерії та правцю кожні десять років.
     При порушенні календаря щеплень схему вакцинації визначає сімейний лікар.
     Завідувач відділення епіднагляду та профілактики інфекційних хвороб Богородчанського відділу Івано-Франківського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» Глушко Надія


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора