Єзупільська селищна рада
Івано-Франківська область, Івано-Франківський район

Позачергове засідання ДНПК при Кабінеті Міністрів України: посилюється контроль, аби не допустити ящур та блутанг на територію України

Дата: 18.04.2025 09:11
Кількість переглядів: 25

Фото без опису

     Посилення ветеринарно-санітарних заходів для недопущення вірусів ящуру та блутангу на територію України – така мета позачергового засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України, яке відбулось 11 квітня.
   «Наразі ми спостерігаємо поширення захворювань ящуру та блутангу в країнах ЄС.
    Це ризик і для нашої країни, і мова не лише про захист здоров’я тварин. Ящур спричиняє глобальніші наслідки: економічні збитки для всієї країни та галузі тваринництва, зупинка експорту молочної та м’ясної продукції, багатомільйонні витрати для ліквідації спалаху хвороби. Ми повинні бути готові до будь-яких варіантів. І я впевнений, що спільно з іншими державними органами та інституціями ми зможемо зупинити поширення захворювань»
, - наголосив Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук.
     Суворе дотримання заходів біобезпеки на фермах, створення матеріально- технічного резерву для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарних постів (кунги, транспортні засоби, дезбар’єри, спецодяг, паливно-мастильні матеріали, дрова, попереджувальні знаки тощо), проведення інформаційної роботи для обізнаності населення, створення «гарячих ліній» для повідомлення про підозру та моніторинг лісових угідь на прикордонних територіях з Угорщиною та Словацькою Республікою – це не весь перелік прийнятих рішень під час засідання.
     Крім того, планується розробка нормативно-правових документів, які допоможуть підвищити ефективність здійснення заходів запобігання поширенню та ліквідації особливо небезпечних хвороб. Це положення про карантинний ветеринарний пост, порядок введення в експлуатацію та функціонування на період здійснення заходів з боротьби з інфекційними захворюваннями стаціонарних/мобільних утилізаційних, дезінфекційних установок, у тому числі на пунктах пропуску через державний кордон України та зміни до Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур тощо.
     Нагадуємо, наразі діє  заборона  на ввезення в Україну вантажів сприйнятливих тварин, генетичного матеріалу, сировини та продуктів тваринного походження від них зі Словаччини та Угорщини через реєстрацію ящуру, а також прийняті превентивні ветеринарно-санітарні заходи на кордоні та всередині країни, щоб не допустити занесення хвороби.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора