Рекомендації для населення при збиранні та споживанні грибів. Поради, щодо запобігання можливості отруєння грибами.

Дата: 19.07.2021 10:42

Грибний сезон щороку приносить не лише щедрі дарунки лісу, а й інколи тривогу, біль і біду. Тому для запобігання можливості отруєння грибами необхідно дотримуватись наступних порад:

1. Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.
  2. Якщо Ви все ж відправились до лісу збирати гриби, то обов'язково врахуйте наступне:

• Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які ви точно знаєте, що вони їстівні; остерігайтеся пластинчатих грибів.

•  Грибів, яких ви не знаєте, або тих, що викликають найменший сумнів, не варто брати взагалі.

•  Ніколи не збирайте і не вживайте в їжу переспілі, червиві, ослизлі гриби,  а також тих, що ростуть поблизу автодоріг чи на радіаційно забруднених територіях.

•  Під час посухи грибів краще не збирати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба, він втрачає воду, накопичує токсини.

•  Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.

1. Не вживайте сирих грибів.
  2. Обов'язково піддавайте зібрані гриби ретельній термічній обробці.

5. Готові страви з грибів зберігайте на холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

6.  Гриби - не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю.

7. Ніколи не застосовуйте „домашніх" методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок - вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних, і в отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в усіх грибах.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):

- Негайно викликайте "швидку допомогу". До її приїзду промийте шлунок 1-2 л сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини.

- Навіть при полегшенні стану обов'язково зверніться до найближчої лікувальної установи.

- Залишків грибів не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.

Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.

Лікар з загальної гігієни

Богородчанського відділу                                              О.Б. Глушко