ПАМ’ЯТКА НАСЕЛЕННЮ ! Надання допомоги при сонячному та тепловому ударі

Дата: 02.07.2022 09:24

Літо у розпалі – і особливо щедре воно на ультрафіолетові промені. Але його “ласки” треба уникати, аби не отримати опіків шкіри та теплового чи сонячного удару.

Тепловий удар виникає у разі тривалого перегрівання організму, особливо при підвищеному фізичному навантаженні. Це може статися у походах, на дачних ділянках, при носінні щільного одягу в спеку, під час роботи в приміщенні з високою температурою, в умовах підвищеної вологості і за недостатнього провітрювання.

Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці, тепловий удар – підвищена температура повітря й надмірна вологість. Найбільш вразливими до сонячного або теплого удару є немовлята, люди старшого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості.

Що слід робити:

• ходити у кепі з довгим козирком, у сонцезахисних окулярах та в світлому одязі з натуральних тканин;
  • не приймати сонячних ванн на голодний чи повний шлунок;
  • по можливості якнайбільше перебувати у затінку;
  • засмагати слід вранці до 11 години або після 16 години ввечері;
  • користуватися захисними кремами;
  • вмиватися кілька разів на день – бажано мінеральною водою.

Як допомогти (при сонячному та тепловому ударах)

• потерпілого перенести у затінок і звільнити його тіло від одягу;
  • змочити прохолодною водою голову та груди, на ділянку паху та під пахвами покласти шматки тканини, змоченої водою;
  • за необхідності зробити штучне дихання і дати кофеїн, а за наявності головного болю - анальгін;
  •  викликати швидку допомогу;
  • покласти потерпілого на спину. Якщо є позиви на блювання, потерпілий має лежати на боці;
  • до приїзду лікаря треба боротися за життя потерпілого.

Навчально-методичний центр цивільного захисту

та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області