Всесвітній день моніторингу якості води.

18 вересня в усьому світі відзначається Всесвітній день моніторингу якості води. Починаючи з 2003 р. щорічно у всьому світі відзначають цей день. Ініціатива цього свята належить американському Фонду чистої води.Фонд розробив інформаційно-освітню програму, яка спрямована на підвищення обізнаності усього світу в тому, що є проблеми водних ресурсів, і щоб всі брали участь у захисті води від забруднень. Адже від якості води, її складу, залежить здоров`я всього людства.

17:12 18.09.2023

Гранти для ветеранів та членів їхніх сімей

В рамках реалізації урядового проєкту єРобота з 10 квітня 2023 року діє нова програма – надання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу.

16:58 18.09.2023

Як готувати дитину до відвідування організованого закладу

У перший рік відвідування школи або садочка в дитини значно збільшується кількість контактів, тому вона і хворіє приблизно у 2 рази частіше, ніж звичайно. Тому дитину потрібно готувати до дитячого садка або школи заздалегідь, практично від народження.

17:09 13.09.2023

УВАГА!!! Проводиться пероральна вакцинація: на території області розпочалась пероральна імунізація диких м'ясоїдних тварин проти сказу.

На території Прикарпаття відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в області на 2023 рік 12 вересня 2023 року розпочато осінню кампанію з пероральної імунізації диких м'ясоїдних тварин проти сказу.

20:04 12.09.2023

Моніторинг закладів охорони здоров’я щодо додаткової вакцинації проти кору

Показники охоплення щепленнями проти кору, паротиту, краснухи в Івано-Франківській області та в окремих територіальних громадах залишаються низькими. Виконання запланованих щеплень залежить від багатьох чинників. Це - організація роботи медиками, активність батьків, поширення просвітницьких матеріалів серед населення, обговорення питань імунізації з владою тощо.

19:57 12.09.2023

Громадське суспільство,бізнес та влада - кращі практики співпраці

У межах реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки МКІП, Секретаріат Кабінету Міністрів України, Мінінфраструктури та Нацсоцслужба спільно з ІСАР “Єднання”, Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права продовжують проведення розпочатої у 2020 році інформаційної кампанії «Громадянське суспільство та влада – кращі практики співпраці».

19:21 11.09.2023

Яка небезпека приховується на грошах

Щодня ми вимушені торкатися грошей, на яких міститься дуже багато мікробів та яєць гельмінтів.  Не дивлячись на те, що на сьогоднішній день кредитні та інші картки стають все більш і більш популярними в якості оплати, все ж більшості з нас щодня доводиться мати справу з купюрами та монетами. Монети можуть містити до 2400 бактерій! Мікроорганізмів, які накопичуються на грошах, з кожним днем стає все більше.  Оскільки вони передаються з рук в руки, мікроби, які має один хвора людина, можуть бути з легкістю передані усім, хто тримав одну й ту саму купюру.   Переважно ми  і не задумуємося,  в яких руках ці гроші перебували, в яких гаманцях їх тримали, скільки різних рук їх перераховувало. Діти, заплативши гроші, беруть своїми руками морозиво, цукерки, насіння соняшника і відправляють до свого рота,  крім бажаних смаколиків,  набір мікробів. Дослідження  вчених у  США виявили, що 58% населення заражаються  яйцями гельмінтів через грошові купюри. І лише 8% населення заражаються глистами іншими способами.  Також було доведено, що паперові гроші містять велику кількість бактерій, які можуть викликати різні  інфекції та провокувати захворювання, з якими імунна система нашого організму не в змозі боротися.   Через паперові гроші та  монети можуть передаватися до семи різних типів бактерій, які викликають інфекційні хвороби. Найбільш поширені з них: стафілокок, стрептокок, паличкоподібні бактерії, кишкова паличка.  Стафілококовий епідерміт Стафілокок може викликати  інфекції в різних частинах тіла, так званий стафілококовий епідерміт. Деякі з його симптомів: лихоманка, гострий біль, прискорене дихання та частота серцевих скорочень, втома, а також підвищене потовиділення. Стрептокок Стрептокок є причиною виникнення багатьох серйозних хвороб, серед яких: менінгіт, бактеріальна пневмонія та фарингіт.  Паличкоподібні бактерії Деякі види паличкоподібних бактерій  не є патогенними,  однак певні види можуть  викликати  блювоту та діарею протягом 5-10 годин з часу проникнення в організм господаря. Кишкова паличка Симптомами, викликаними цією бактерією, можуть бути сильний біль у животі, що супроводжується діареєю, блювота, нудота та лихоманка. Симптоми спостерігаються протягом 3-4 днів після зараження.  Багато з цих бактерій знайдені в навколишньому середовищі.  Так, звісно, повністю уникнути контакту з грошима неможливо, але в наших силах вживати заходи обережності.  Ось чому зменшити ймовірність попадання паразитів в наш організм може допомогти ретельне миття рук перед їжею. Не забувайте мити руки !!! Першою та очевидною порадою для боротьби з бактеріями, що містяться на грошах, є, звичайно, часте миття рук. Ця проста та корисна звичка може допомогти вам уникнути багатьох проблем зі здоров’ям.   Беручи в руки гроші, ми ризикуємо тим, що бактерії можуть потрапити в наш організм, якщо ми потім торкаємося руками свого рота  або очей. Особливо ретельно треба мити руки перед їжею,  після кожного контакту з грошима, перш ніж торкатися інших частин нашого тіла та немовлят.  Ці прості дії можуть допомогти вам уникнути проблем зі здоров’ям через бактерії на грошах.

17:34 11.09.2023

КНЯЖОМУ ГАЛИЧУ - 1125!

Минуло 1125 років з часу першої згадки про давню столицю Галицького князівства, з цієї нагоди зібралися громади області, щоб привітати славне місто. До привітань з цією подією долучився селищний голова Ігор Лукашевич та заступниця селищного голови Ольга Бойко.

22:34 10.09.2023